O NÁS

 

Jak to u nás tedy funguje a čím je naše móda „zodpovědná“?

Vybíráme kvalitní látky šetrné k přírodě

Když nakupujeme látky pro šití našeho oblečení, vybíráme si jen ty certifikované. To nám zajišťuje, že vznikly z šetrně pěstovaných plodin bez použití škodlivých chemikálií a že během celého procesu jejich výroby se volily postupy, které naši planetu zatěžují co nejméně. Nejraději máme TENCEL™ od rakouské firmy Lenzing, vyráběný z celulózových vláken eukalyptu pěstovaného v trvale obnovovaných porostech. Je totiž velmi jemný a prodyšný, takže se v oblečení z něj budete cítit po celý den pohodlně. Zároveň je i pevný a krásně drží barvy, což je pro nás nejdůležitější - aby životnost našich kousků nebyla jen “na jedno vyprání”. 

Na některé naše oblečení vybíráme také zachráněné látky, pro které nenašly využití textilní továrny, zbyly návrhářům nebo milovníkům látek. Ty většinou nakupujeme v pražské galanterii Textile Mountain nabízející látky s příběhem. Vznikají tak zcela jedinečná a limitovaná “vydání” našich modelů, která se již nebudou opakovat. A hlavně, těmto zachráněným látkám dáváme druhou šanci a omezujeme tak plýtvání přírodními zdroji.

 

Žijeme a šijeme lokálně

Všechny naše kousky šijeme v Čechách, díky čemuž neztrácíme přehled o tom, kdo a za jakých podmínek naše oblečení ušil. Naše švadlenky pochází z různých měst (aktuálně je to Plzeň a Domažlice), ale se všemi z nich se známe osobně. Je pro nás velmi důležité, že si rozumíme nejen po osobní, ale i po “lidské” stránce.

Díky jejich dlouholetým zkušenostem i citu pro toto krásné řemeslo dokážeme společně s našimi švadlenkami doladit každý detail střihu i každý kousek oblečení k dokonalosti. Víme, kolik úsilí a trpělivosti tato ruční práce stojí, proto si práce našich švadlenek velmi vážíme a věříme, že lásku, s níž každý náš kousek ušily, ucítíte na první pohled i dotek.

 

e602676f-e78a-4805-ae20-3b1f979425e8

 

Tvoříme nadčasové a praktické střihy

Pro naše střihy si bereme obvykle inspiraci z kousků, které samy rády a pravidelně nosíme. Konstruktérky střihů, s nimiž spolupracujeme, nám pak pomáhají všechny naše představy o novém střihu dotvořit a přenést na papír. Promýšlíme přitom společně každou drobnost, aby bylo naše oblečení pohodlné, praktické a krásně Vám sedělo.

Snažíme se nevytvářet jen “sezónní módní výstřelky”, ale kvalitní a dobře vzájemně kombinovatelné kousky, které by měly být jádrem každého šatníku. Udržitelnost pro nás totiž spočívá také v tom, že každý náš kousek vydrží ve Vaší skříni co nejdéle, bude Vám dělat radost a stane se Vaším oblíbencem. 

 

O mně

Již od dětství jsem měla blízký vztah k přírodě a zvířatům. Proto se je snažím chránit a žít s nimi v souladu. Po studiu ekonomie a marketingu jsem pracovala v několika firmách, ale práce tam mě nenaplňovala. Hledala jsem hlubší smysl. Přemýšlela jsem nad tím, jak spojit můj zájem o ekologickou módu s prací.

Mým cílem je snížit dopady módy na životní prostředí a nabídnout lidem krásné oblečení. 

 

 


Zajímá-li vás více, sledujte nás na I
nstagramu, Facebooku, nebo nám napište.  

 

Toto jsou firmy a organizace, které patří k našemu zodpovědnému podnikání:

Tencel_Logos_Primary_pos_RGB oříznuzo

 

                       

SF_clen_logo_RGB

 

 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu