Šijeme pro vás Základ šatníku

Skříň praská ve švech, ale nemáte co na sebe? Ušili jsme pro vás Základ šatníku.

 

Stává se vám, že stojíte dlouhé minuty před skříní a nevíte, co si máte vzít na sebe, ačkoliv je plná oblečení? Často je to tím, že nám chybí základ šatníku – kvalitní, nadčasové a pohodlné kousky v neutrálních barvách, které nám dobře padnou, vykouzlí nám skvělý vzhled pro jakoukoliv příležitost a které můžeme kombinovat prakticky s čímkoliv. A hlavně, jen tak je „nespláchnou“ vlny módních trendů. Ty kousky, po kterých bez váhání sáhneme, kdykoliv spěcháme nebo se nám zrovna nechce trávit čas dumáním nad svým outfitem.

 

planeta_moda_cast2-42

 

I náš osobní šatník takový základ postrádal, proto jsme se zamyslely nad tím, co ve skříni každé ženy nesmí chybět, a vrhly se do kreslení střihů, ladění všech detailů navrženého oblečení s našimi švadlenkami a konečně i do jeho šití. Z výsledku máme velkou radost a jsme přesvědčeny, že až si něco ze Základu šatníku vyzkoušíte, už nebudete chtít nosit nic jiného.  

Každý náš kousek šijeme zodpovědně. Dbáme na to, aby proces jeho výroby byl šetrný k naší planetě a férový k lidem, kteří se na něm podíleli. 

 

planeta_moda_cast2-8

 

Pro kolekci Základ šatníku jsme zvolily velmi příjemnou látku s názvem Tencel (také lyocell), který je šetrný k pokožce i k přírodě. Vyniká především svou jemností. Tato lehká a prodyšná látka pohlcuje a odvádí vlhkost, čímž působí přirozeně antibakteriálně. Navíc má výborné termoregulační vlastnosti, díky nimž v létě chladí a v zimě hřeje. Tencelová vlákna jsou silná a barvy na nich krásně září i po mnoha vypráních. Zároveň se Tencel téměř vůbec nemačká. 

Celý proces výroby Tencelu probíhá co nejšetrněji k přírodě. Vyrábí se z celulózy získané z rychlerostoucího eukalyptového dřeva v trvale obnovovaných lesích. Při pěstování se nepoužívají pesticidy ani umělé zavlažování a při zpracování se využívají zdroje co nejefektivněji. Díky svému čistě přírodnímu původu je Tencel 100% biologicky rozložitelný.

Naše značka šije oblečení vždy pouze v malém množství. Nechceme přírodními zdroji zbytečně plýtvat a nešijeme proto příliš mnoho věcí „do zásoby“, ale raději vám ušijeme vždy přesně takovou variantu, která je Vašemu   nejbližší. Udržitelnost pro nás spočívá totiž také v tom, že každý náš kousek vydrží ve vaší skříni co nejdéle, bude vám dělat radost a stane se Vaším oblíbencem.

 

20210330_0115

Zpět do obchodu